Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Čínské tetování

Čínské motivy tetování byly vždy velmi oblíbené. V jedné době byly doménou kriminálníků a mafie. Nyní to naopak vypadá, že i holywoodské celebrity se shlédly ve vábení mystérií Dálného východu. Je nesporné, že klasická čínská tetování mají přitažlivost pro každého, ať už je významům skrytých v jejich obsahu porozumněno, či nikoliv.

Estetika by měla být vždy zvážena a u čínských znaků především. Tetování měla vždy komunikační funkci a čínská tetování přidávají další element. Typický pozorovatel se vás pravděpodobně zeptá na význam, což dává nositeli nejen prostor k vysvětlení významu, ale často i k vyprávění příběhu, který stál za rozhodnutím si toto tetování pořídit.

Význam tetování je důležitý a i proto se čínské tetování může velmi rychle stát zastaralým. Často také nemá ten stejný význam, který mu byl předestřen tím, kdo tetování vytvořil.

Je dobré se poradit o významu s rodilým Číňanem. Někteří si totiž nechali potetovat své tělo znaky, které po překladu postrádají smysl. Nejčastějšími čínskými tetováními jsou ta, která vyjadřují symboly pro lásku a sílu. Musíme si uvědomit, že koncepty jsou zaměřeny na anglicky mluvící osoby a na této úrovni je "mír, láska a štěstí" lehce srozumitelným poselstvím.

Ale než se vydáte do studia pro vlastní tetování, je potřeba udělat průzkum. Pro výběr čínského tetování to platí dvojnásob. Mělo by méně vyjadřovat styl a více se zaměřit na váš charakter, práci a hodnoty. Je permanentní, takže jde o důležité rozhodnutí ve vašem životě.

Po staletí byl čínský drak symbolem mystéria a síly. Zobrazený v nespočtu legend, jak východních tak západních, drak si vydobyl respekt. Ve středověké Evropě žíznil po krvi a vrhal ze svých úst oheň. Jeho zlomyslnost a krutost v každém probouzela bázeň. V Asii to bylo opačně. Udatný drak je mystickým tvorem oslavovaným pro svoji toleranci, inteligenci a dobrou vůli. Čínský drak je do dnešní doby společným symbolem identity národů Dálného východu.

Bráno do důsledků, všichni Číňané po celém světě jsou brání jako "lung de chuan ren" nebo-li "potomci draka". Existuje několik různých tříd čínských draků. Rohatý drak bývá považován za nejmocnějšího. Nebeský drak se stará o nebesa a chrání bohy. Drak pozemní vládne všemu na zemi. Spirituální drak kontroluje vítr a déšť. Drak pokladů ochraňuje vzácné kovy a drahokamy. Okřídlený drak je jediný s křídly. Svíjející se drak obhospodařuje oceány. Žlutý drak je bez rohů a je znám svým věděním.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.