Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Co je to tetování

Tetování je vlastně určitý druh kresby, který se aplikuje na tělo. Pomocí tetovací jehly se částečky inkoustu, nebo jiného barviva nanášejí pod kůži člověka. Odborně se této aplikaci říká mikro-pigmentová implantace. Tetování je pro lidi taková forma, kdy si zkrášlíte své tělo. Tetování provádí tatér a to ve specializovaném salónu. Původ slova tetování se odvozuje od thajského slova tatu nebo tatatu. Což v překladu znamená vyznačit či vrazit. Druhý význam slova tetování si můžeme odvodit od prapůvodního nanášení kresby. V japonštině je toto prapůvodní nanášení kresby označuje slovíčkem irezumi. Jde vlastně o tradiční vytváření obrazů na kůži člověka. Tímto slovíčkem irezumi, můžeme také označovat člověka, který vytváření obrazů na kůži člověka provádí. Pokud se provádí na kůži člověka jiné metody, než ty japonské, označujeme to jako tetování. V angličtině je to velmi oblíbené slovíčko tattoo.

Tetování má dlouhodobou tradici v rlzných částech celého světa. Tetování má své kořeny už v pravěku, v Euroasii v době neolitu. Poukazuje na to fakt, že se našlo mumifikované tělo. Stáří tohoto těla se odhaduje zhruba na pět tisíc třista let. Tento člověk měl na svém těle speciální terapeutické tetování. Jednalo se o malé paralelní čáry, které měl dotyčný na těle. Potetovány byly i tři další mumie, jejich tetování bylo v podobě zvířat, které byly naznačeny křivkami. Další tetování bylo kolem páteře, a to velkým počtem malých teček a bylo to tetování Pazyrského muže. Původní obyvatelé Aniové se zaměřovali na tetování na tvář. Tetování byylo rozšířeno v různých koutech světa. Například na Filipínách, Borneu, Samoi, v Polynésii, v Africe, Střední Americe a v Číně. V dávných dobách bylo tetování také běžné i u některých náboženských skupin. Evropané znovuobjevili tetování okolo roku 1770 a to v době, kdy jižní Pacifik dobýval kapitán James Cook. Do první světové války tak byly průkopníky tetování hlavně námořníci.

Tetování se v posledních desetiletích stalo velmi oblíbené. Především tedy v Japonsku, Severní Americe a v Evropě. V těchto zemích je tetování bráno jako umělecká díla a díky tetérům, kteří své práci rozumí a umí ji, se tetování stává seriózní a všeobecně uznvané umění. Lidé se cítí svobodnější, volnější a tak volí tento druh zkrášlování svého lidského těla. Tetování také hodně propagují herci, muzikanti, sportovci a podobně. V tradičních kulturách se tetování brávalo jako uctívání svých kulturních předností a svého kulturního dědictví. V dnešní době jsou někteří lidé, kteří tetováním vyjadřují svůj negativní názor a vnitřní vzdor a vnitřní postoj.

A jak se tetování vlastně aplikuje? Pomocí jehly. Za pomocí jehly se do těla, pod kůži vpichuje barvivo. Samotná aplikace se provádí tetovacím strojkem, do kterého se vloží tetovací jehla. Elektromagnet, který je uvnitř strojku jehlu rozkmitá, jedná se o pohyb nahoru a dolů. Tatér během samotného procesu tetování namáčí jehlu do kalíšku s barvou. Vpichy se provádí do vrchní vrstvy kůže, u některých lidí to může být až pět milimetrů hluboko. Před samotným tetováním tatér nanese na místo, kde tetování bude, desinfekci a nasadí si jednorázové rukavice. Během tetování je běžné, když tatér stírá zbytky barvy papírovým ubrouskem. Je to hygieničtější a lepší, protože tatér má lepší přehled. Jakmile tatér svou práci dokončí, tetování zakryje fólií. Pokud je některé tetování velké, může jej tatér tetovat na několik fází. Tatér používá nejčastěji barviva, která jsou v souladu s Evropskými normami. Barviva mají rovněž patřičné atesty, které zajišťují minimální riziko aergických reakcí. Není od věci si rovněž vyžádat certifikát o tatérových schopnstech. Samozřejmě exstují rizika, kdy vám tetování hnisá a podobně. Pokud je tatér amatér či nemá odbornost, hrozí daleko větší rizika. Může například používat nesterilní jehlu, barviva, která nejsou schálena a podobně. Proto je dobré, si tyto věci pohlídat, a když se vám cokoliv nezdá, raději odejděte. Nesterilní jehlou, která byla například použita už předtím, můžete dostat žloutenku, nebo například i horší variantu, můžete se nakazit AIDS. Proto volte tatéra velmi pečlivě a nejideálněji na doporučení známého člověka, který má dobré zkušenosti.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.