Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Je tetování jen fenomén?

Tetování se bezesporu stalo moderním fenoménem naší doby. Tetovaných teenagerů neustále přibývá a nejen jich. Věková hranice, kdy se můžeme nechat tetovat je vlastně neomezená, i když těžko bychom asi v dnešní generaci babiček a dědečků hledali někoho, kdo je nebo touží být takto vyzdoben. Možná až naše generace zestárne, nikdo se už ani nepozastaví nad tím, že babičky už nenosí šátky a zástěry jak tomu bývalo kdysi, ale namísto nich mají na sobě barevné ornamenty, jména jejich někdejších lásek nebo různorodé motivy jako vzpomínku na své mládí.

Naše společnost se rozdělila na dvě skupiny, jedna z nich tetování striktně odmítá, druhá s nadšením vyhledává tetovací studia. Proč vlastně převážně dnešní generace začala tak moc toužit po tetování? Stojí za tím snad touha odlišit se od svých vrstevníků? Myslí si, že jim tetování získá respekt a autoritu? Co mladé lidi převážně ve věku od 17- 25 let motivuje k tomu, aby si svoje tělo nechali vyzdobit „kérkou“ do konce života?

Dnes už má tetování mnoho forem a podob. Od asi nejčastějšího způsobu pomocí taterské jehly, kdy jsou částečky inkoustu nebo jiného barviva vpravovány do kůže člověka, přes japonské paličky až po tetování hennou, které vydrží jen určitou dobu. Každý způsob tetování má své výhody a nevýhody a je na každém člověku, aby sám podle svých očekávání zvolil ten, který mu bude nejvíce vyhovovat.

Tetování má však i dlouhou tradici a to v různých koutech světa. Existují dochované důkazy o tetováních starších i více než 2000 let. Vždy však mělo vyjadřovat nějakou symboliku. Různé kmeny měly své vlastní ornamenty, které vyjadřovali určité postavení ve společnosti, například bylo označením válečných hrdinů nebo symbolem oddanosti ženy ke svému muži. Dodnes se s ním v této podobě můžeme setkat u Maorských kmenů na Novém Zélandu. Jejich speciální styl je označován jako Moko a spočívá v podstatě ve vyřezávání ornamentů do kůže. Jako barvivo se používá směs sazí získaných z pryskyřice a holubího tuku. Tato metoda tetování je velmi bolestivá, a však je považovaná za posvátný obřad.

Stálé tetování tak, jak ho známe dnes je prováděno většinou pomocí tetovací jehly a je méně bolestivé. Jedná se zatím o nejvíce rozšířenou metodu. Mezi nejčastěji potetovaná místa patří lopatky, okolí pupíku, ramena, záda, ale také nohy. Velice oblíbenými motivy jsou květiny, klasické tribaly nebo abstraktní motivy. Měli bychom si uvědomit, že se jedná o tetování trvalé, a proto bychom si měli dobře rozmyslet, jaký motiv zvolíme. Pokud by se nám motiv omrzel, můžeme si ho nechat odstranit pomocí laseru, ale je to velmi nákladné a také bolestivé.

Tetování hennou se stává čím dál více populární. Výhodou této metody je, že je zcela bezbolestná, protože motivy jsou kresleny rukou pomocí henny, ale vydrží jen několik týdnů nebo měsíců.

Samozřejmě tetování s sebou přináší i řadu rizik jako jsou různé infekce, alergie, žloutenky nebo HIV infekce, a proto bychom se měli vždy nechat tetovat v tetovacím studiu a od člověka, který na to má odbornou kvalifikaci. Lidé, kteří se chtějí nechat tetovat před dovršením osmnáctých narozenin, musí mít písemný souhlas rodičů.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.