Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Informace o piercingu

Motivy-Tetování.com Piercingem se obvykle označuje propichování těla kroužky a dalšími předměty. Jedná se o populární formu ozdoby lidského těla.

Někteří lidé využívají piercing z náboženských nebo kulturních důvodů. Jiní jej považují za zvýraznění své individuality. Piercing se používá také v erotice...

Jako ozdoby piercingu se používají předměty vyrobené z chirurgické oceli nebo titanu. Někde se prodávají i ozdoby z jiných materiálů (stříbro, nikl), avšak ty moc nedoporučuji. Vždy se o vhodném materiálu poraďte s odborníkem v ověřeném tetovacím studiu.

Módní propichování kůže dnes můžete vidět takřka na kterékoliv části lidského těla. Před výběrem vhodné partie je třeba promyslet veškeré důsledky. Například piercingem ušního boltce si můžete narušit nervové tkáně, navíc zátěž uchu také nesvědčí. Špatně zvolený piercing jazyka může negativně ovlivnit vaši výslovnost, ikdyž na druhou stranu může obohatit líbání :). Opatrní buďte také při piercingu genitálií.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro piercing je dozajista pupík. Blýskavý kroužek v pupíku působí velmi sexy. Samozřejmě ne každé ženě musí piercing v pupíku slušet. Pokud jste kypřejších tvarů, tak zkuste spíše zdobení jiných částí těla. Ikdyž piercing pupíku vypadá jednoduše, je velmi náročný na péči. Poměrně špatně se hojí a vyžaduje trpělivost a pečlivé ošetřování.

Piercing nosní chrupavky je trochu bolestivý, neobejde se bez krve. Nicméně pokud netrpíte alergií nebo třeba častou rýmou, tak je hojení celkem rychlé.

Bradavky - propíchnutí tohoto citlivého místa vypadá hrozivě, trochu to bolí ;-). Nebezpečí je v možném natržení a ztrátě citlivosti.

Oproti předchozím místům, je piercing do jazyka poměrně nebolestivou záležitostí. Problémy přicházejí až po aplikaci ozdoby - velké otoky, zduřelé uzliny, bolest, špatná výslovnost, případně obtížné přijímání jídla. Prvních pár dní je nutné ústa často desinfikovat a kloktat. Populární a účinná je Coca-Cola s ledem. (Ano, Cola je skutečně na všechno :)).

Piercing obočí vypadá na první pohled jednoduše. Jelikož se ale jedná o slabý kousek kůže, nastává riziko vytrhnutí.

Péče o čerstvý piercing má pouze jedno pravidlo - hygiena. Dodržování pravidel hygieny je v prvních dnech skutečně zásadní. Další zásady jsou dány druhem piercingu - u pupíku nenamáhejte břišní svaly, nekoupejte se ve veřejných bazénech (možnost infekce), nepijte alkohol a horké nápoje (u piercingu jazyka). Pro desinfekci používejte 3% peroxid vodíku.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.