Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Jak se vyhnout problémům při tetování

Každý den je dokončeno tisíce nových tetování, ale bohužel pro mnoho lidí se očekávání nesetká s výslednou skutečností. A i když je možné nechat tetování odstranit za pomoci laserové technologie, trvá to dlouho, je to drahé a bolí to. Proto je zde shrnutí nejčastějších chyb týkajících se tetování, společně s radami, jak problémům předejít.

Nikdy nesouhlaste s tetováním, když nejste ve správném rozpoložení.

Nechat si udělat tetování, když vaše mysl není v kondici je nejlepší cestou ke katastrofě.

Takže ani nepřemýšlejte o záměru nechat se tetovat, když jste opilí, v depresi nebo pod tlakem (není dobrý důvod nechat se tetovat jen proto, že jsou tetování vaši přátelé nebo tetovací proceduru hodlají podstoupit).

Nenechávejte se tetovat jen z rozmaru. Rozmar poznáte tak, že se ocitnete v tetovacím studiu, ale včera jste o něčem takovém ještě ani nepřemýšleli. Vše důkladně promyslete a získejte nejprve základní povědomí o tom, co tetování obnáší.

Je dobré být spontánní, ale ne s něčím, co s vámi bude po zbytek vašeho života. Takže než se rozhodnete pro tetování, vždy se sami sebe zeptejte: "Chci zrovna tohle tetování?"

Pokládejte si tuto otázku každý den po nějakou dobu. A jen když je pokaždé vaše odpověd ano, můžete se pohybovat poblíž tetovacího studia.

Vyberte si správný design

Výběr správného vzoru tetování je v přímé úměře s radostí, kterou z nového tetování budete mít.

Když chcete draka, nebudete spokojeni s květinou. A když chcete velké tetování, nebudete spokojeni s malým.

Takže nedělejte kompromisy. Finální rozhodnutí ohledně motivu tetování musí náležet vám a ne vašim přátelům, partnerovi nebo tatérovi. Koneckonců, vy jste ten, kdo s tetováním bude muset žít.

Musí to být kousek umění, který budete bezpodmínečně milovat. A něco, o čem jste si jistí, že budete milovat i v letech budoucích.

Další chyba, kterou mnoho lidí dělá, je ta, že si vybírají jen z nabídky vzorů v jejich vybraném tetovacím studiu. Když si zvolíte tatéra s dobrou reputací, bude schopen vytvořit tetování z jakéhokoliv vzoru, který mu předložíte.

Prozkoumejte motivy tetování, kde najdete mnoho designů ve vysoké kvalitě, ze kterých můžete vybírat. Z pohodlí vašeho domova se můžete rozhodnout, které konkrétní tetování chcete. Nechte si několik dnů na rozmyšlenou. Poté co jste se definitivně rozhodli, vytiskněte všechny dostupné materiály týkající se konkrétního tetování (barevná složka a šablona) a vyražte do vybraného tetovacího studia.

Tento způsob je mnohem uvolněnější a je pravděpodobnější, že si vyberete správný design. Rozhodně je to lepší varianta, než vybírat design až na místě.

Levné není vždy nejlepší

Vždy se ujistěte, že vyberete šablonu s nejvyšší možnou kvalitou.

Všechny kvalitní designy se skládají ze dvou částí, vlastním designem, který zahrnuje barevnou složku a korespondující šablonu.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že šablona je aplikována přímo na kůži použitím přístroje zvaným linkovač.

Nenechte se zlákat nejlevnější nabídkou. Pořiďte kvalitní tetovací šablonu. Pokoušet se vytvořit tetování z barevné šablony nebo šablonu obkreslovat je cestou ke katastrofě.

Nevalná šablona vždy povede k nevalnému tetování. Obkreslené šablony nejsou přesné a povedou k roztřeseně působícímu výsledku. Bez ohledu na to, jak dobrý tatér je, šablona je primárním určujícím prvkem pro kvalitu designu.

Nejdříve své tetování otestujte

Vybrali jste tetování, které chcete, ale nejste si jisti, kam ho umístit a jak velké by mělo být. Budete riskovat?

Ne. Po celém světě jsou miliony lidí, kteří po tetování nejsou spokojeni s umístěním, velikostí, barvami atd.

Jestli se tomu chcete vyhnout, je důležité tetování nejdříve vyzkoušet.

Dnes již existuje možnost pořídit speciální testovací papír, který se aplikuje na kůži a vytvoří dočasné tetování. Stačí na tento papír vytisknout zvolené tetování a nanést na kůži.

Pak s tetováním žijte den či dva a sledujte reakce svého vědomí. Jak se s ním cítíte? Jste spokojeni s jeho velikostí a zvoleným umístěním?

Zachycuje váš pohled, i když se na něho přímo nedíváte? Není rozptylující? A poté přichází hlavní otázka: zeptejte se sami sebe: "Mohu s ním žít po zbytek svého života?"

Testování vašeho vybraného tetování je jedinou možností, jak se ujistit o správnosti vašeho výběru.

Péče o tetování

Je lepší, když jste na den tetování dostatečně vyspalí (budete uvolněnější a klidnější) a s plnějším žaludkem (prázdný může vést k pocitu mdlob). Jestliže jste ve stresu nebo bez dostatku spánku, tetování bude delší a ne perfektní.

Po dokončení trvá většině tetování přibližně měsíc k řádnému zahojení. V průběhu prvních pěti dní jsou lokální pocity z tetování nepříjemné.

Ujistěte se, že během tohoto období udržujete prostor v místě tetování čistý. Umývejte jemně místo antibakteriálním mýdlem čtyřikrát či pětkrát za den. Jemně místo osušte čistým ručníkem.

Také je doporučováno aplikovat tenkou vrstvu antibiotické masti po každém umytí. Kvalitní produkt pomůže zabránit tvorbě jizev a ochrání kůži proti infekcím, které mohou vést k jizvám způsobujícím, že tetování vypadá nezdravě. Zároveň sníží podráždění a zarudnutí a udrží kůži jemnou.

Druhá fáze hojícího procesu (2.-4. týden) bude mít největší vliv na celkový vzhled tetování a jeho životnost. Pečování o kůži v tomto období bude mít za následek, že tetování zůstane jasné a čisté na dlouhou dobu.

Ujistěte se, že používáte kosmetické produkty speciálně vytvořené pro místa s tetováním, protože nebudou obsahovat umělá barviva nebo přísady, které by mohly dráždit kůži.

Různí umělci budou doporučovat různé přípravky, ale většina z nich se shodne na třech základních věcech.

1) Udržujte tetování čisté

2) Jak se bude tetování uzdravovat, kůže se bude přirozeně vysušovat, takže je důležité udržovat místo hydratované.

3) Nevystavujte tetování přímému slunečnímu svitu.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.