Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Jak vybrat tetování a tetovací salon

Tetování je populární. Lidé si nechávají tetovat různé motivy a velkou nabídku máte i co se týče výběru tetovacího salonu. Jak vybírat tetování a tetovací salon?

Výběr tetování

Tetování si nechte udělat jen v případě, že jste si jím skutečně jistí. Odstranit sice jde, ale je to náročné a hlavně drahé a bolestivé.

Stejně jako tetování samotné si rozmyslete i motiv tetování. Měl by být nadčasový. To, co se vám líbí dnes, se vám nemusí líbit za několik let. Rozhodně se nedoporučuje nechávat si vytetovat jméno vaší partnerky či vašeho partnera. V případě rozchodu byste takového tetování hořce zalitovali.

Motiv si můžete vybrat vlastní, ale dobrý tater vám dá na výběr z různých motivů, případně vás i nasměruje k motivům, které jsou oblíbené, ale také vám pomůže zamyslet se nad něčím, co pro vás bude mít hlubší význam či nějakým způsobem bude vyjadřovat vaší osobnost.

Konečné rozhodnutí je však vždy na vás. Vy budete mít vybrané tetování na celý život. Rozmyslete si také, jestli zvolíte tetování jednou barvou, nebo se vám bude více zamlouvat barevné tetování. Počítejte však s tím, že čím barevnější tetování budete mít, tím více za něj zaplatíte.

Na jaké místo se nechat tetovat

A jaké místo tetování zvolit? Ani toto rozhodnutí nepodceňujte. Nejlépe je zvolit místo, které se dá dobře schovat. To je dobré s ohledem na zaměstnání. Ne v každé práci vám budou viditelné tetování tolerovat.

Vhodné místo vybírejte i s ohledem na pozdější změny tělesných proporcí. Je zřejmé, že jak budete stárnout, téměř každé tetování se trochu změní, ale v některých oblastech se může deformovat hodně, např. na břiše při přibírání na váze.

Někteří lidé si také místo tetování vybírají podle bolestivosti. Jsou místa, která jsou citlivější. Patří mezi ně oblast kolem páteře, krk, zápěstí, kotníky, podbřišek a třísla.

A jak je to obecně s bolestivostí tetování? Záleží na vašem prahu bolesti. Někoho tetování bolí, pro jiné je to jen nepříjemný pocit.

Výběr tetovacího salonu

Tetovacích salonů je hodně a jejich úroveň, cena i schopnost tatérů se liší. Proto výběr salonu nepodceňujte a nenechávejte se tetovat v prvním zařízení, které „potkáte“ na ulici.

Nejlepší je vybírat podle doporučení přátel a známých, ale hodně vám napoví i recenze na internetu.

Tetovací salon, který si vyberete, by měl mít tetovací licenci. Rozhodně by pro vás nemělo být řešením výběr co nejlevnějšího tetování bez ohledu na to, kdo a jak vám ho bude provádět. Samozřejmostí by měla být hygienická nezávadnost. Jde o vaše zdraví, a proto se tatéra nebojte zeptat, jaké nástroje používá a jak se o ně stará.

Určitě byste si také měli prohlédnout nějaká jeho „dílka“, abyste viděli, co všechno umí. Kvalitní tatér by měl být svým způsobem umělec, ale ne každý takový talent má.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.