Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Metody tetování v dávné minulosti

Dávné kultury vyvinuly různé metody tetování. V mnoha indiánských kmenech severní a jižní Ameriky byla tetování tvořena prostým propichováním kůže. Jiné kmeny třely barvy, často vytvořené z popela, do říznutí. Stejným způsobem tvořili tetování na kůži Eskymáci.

Některé kmeny východní Sibiře tvořily vpichy jehlou skrz kůži a protahovaly tudy provázek napuštěný v barvě. Tato metoda je sice poměrně originální, ale i drastická na pohled.

V Polynésii a Mikronésii se pigment aplikoval do kůže klepáním nástrojem, který vypadal jako miniaturní hrabičky. Podobná metoda je dodnes používána slavnými tatéry v Asii i jinde na světě. Je to téměř stejný způsob jako před 300 lety, tedy samozřejmě kromě sterilizace. Dodnes je považováno za privilegium dostat tetování od japonského mistra.

Maorové na Novém Zélandu, kteří jsou pravděpodobně nejznámějšími lidmi s tetováním na světě, používali stejnou metodu, se kterou vyřezávali předlohy do dřeva. Tetování tvořili malou ostrou kostí, kterou vyřezali barevné rýhy komplexních vzorů tetování na obličejích a na zádech.

V osmnáctém století, když přisli do těchto končin Evropané a ukázali místním obyvatelům kovy, začali Maorové používat kovové nástroje.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.