Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Tetování jako módní trend dneška

Tetování nebo jiným slovem kérka je vysoce módní záležitostí, která dokonce umí vyvolat závislost. Jednoduše řečeno, ono to mnohdy jedním obrázkem neskončí a veliké množství lidí s tetováním po celém těle hovoří za vše. Doba mezi prvním a druhým obrázkem se zkracuje a když se najde tatér, který „maluje“ po těle přesně to, co dotyčný cítí, tak není o čem mluvit.

Nejprve se zastavme v devadesátých letech, kdy tetovací mánii odstartovali roztomilí pestrobarevní motýlci. Český národ si postupně nacházel zalíbení ve zkrášlování těla, i když se zprvu jednalo spíše o méně nápadné a menší obrázky. Určité nedůvěře se nelze divit, protože do té doby bylo tetování výsadou kriminálníků. Dokonce se dalo podle stupně prokreslení a typu zobrazení určit, kdo v které věznici seděl. Nesmíme zapomenout i na námořníky, i když těch u nás mnoho nebylo, ale i oni se zdobili obrázky. Navíc, kotva a mořská panna patří dodnes mezi oblíbené motivy.

Jen motýlkům odzvonilo a jsou umně schovaní pod šaty, aby mohly vyniknout další trendy v bolestivém zdobení těla pomocí jehly a inkoustu. A tak s postupem času vyrostly desítky tatérských studií a samotní tatéři každoročně předvádějí své umění na přehlídkách tohoto specifického umění.

Módní trendy byly, jsou a i nadále budou v tetování velmi proměnlivé a po motýlcích následovaly vlny delfínků, kočiček ( těch čtyřnohých ) a zvířátka pak nahradily náramky ve vrchní části paže. Jedno slavné ( a známé ) tetování tohoto stylu hrdě nosí herečka Pamela Anderson a její „ostnatý drát“ se vine kolem celé paže. Protože je však kůže na vnitřní straně paží nesmírně citlivá, tak by asi bylo dost náročné vydržet tu bolest, když by do ní mnohokrát vjížděla jehla s inkoustem. Proto dodnes lze potkat nositele těchto „náramků“, kteří je nemají na vnitřku paže spojené.

V průběhu let proběhla i silná vlna, díky níž bylo poznat, jakého znamení zvěrokruhu je nositel tetování. Mnozí pánové zase brali některé motivy za znak drsných a tvrdých hochů. Jinak si totiž nelze vysvětlit to, že si na sebe nechávali malovat pro někoho dost hrůzné obrázky ( pavouci až hororového vzhledu ) v době, která tetování brala jako způsob zdobení a krášlění těla.

Dnes jsou nejoblíbenější „hezké obrázky“ a je úplně jedno, zda to bude hlava vašeho psa nebo secesní růže v rozkvětu. Hodně se tetují i citáty, nejrůznější vzkazy a životní motta. Jen si dávejte pozor na „moudré“ věty v cizím jazyce. Rozhodně není od věci si správnost ( překlad ) textu ověřit z několika zdrojů. Nesmazatelné hrubky na těle vypadají opravdu komicky a věřte, že okolí si všímá a takové označení smaže i případné tituly.

Trendem v posledních dvou letech je abstrakce. Moderní studia jsou obsazena tatéry, kteří ovládají umění přesných geometrických tvarů, fraktálových obrazců a jsou schopni pomocí abstrakcí vyjádřit duševní rozpoložení a nálady klienta.

Populární jsou i motivy dokonale, ale na druhé straně dětsky naivně prokreslených figur, detaily ryb, sítí a lodních stěžňů. Jen si snad dejte pozor na opravdu hodně rozšířený motiv – pin-up girls. „Pin – upky“ tetuje tolik studií, že by nebylo nic výjimečného na setkání dvou stejně „otetovaných“ v jednom baru. Jen by vaše „pin – upka“ měla žlutou sukni a sousedova červenou. Tetování asi nechcete mít s někým stejné….

Stále se hodně nosí biomechanické motivy inspirované obrazy H. R. Gigera, autora vzhledu slavného Vetřelce. A „in“ budete i s old shool motivy jako je lebka se skříženými hnáty, růže, diamanty nebo prastaré škunery s plachtovím houpající se na kousku modrého moře. Naopak na ústupu jsou obrázky připomínající starodávná kmenová tetování.

Jako jsou dnes legrační malí a mnohdy neumělí motýlci devadesátých let, tak stejný osud může postihnout všechny ty, kteří na těle nosí v současné době vysoce módní abstrakní vzory. Smiřte se s tím, že trendy se mění, vracejí a mizí. Máte jedno univerzální řešení jako obranu před měnící se módou – nabarvit si tělo celé.

Než začnete pracovat na tomto extrému, tak si před prvním vpichem popovídejte s tatérem. Přinesený obrázek je sice fajn, ale za prohlídnutí katalogu ve studiu nic nedáte. Nejde o to v něm nalézt konkrétní vzor, ale styl, který vás baví, charakterizuje. Proto opravdu to nejlepší, co můžete pro vaše v budoucnu „okérkované“ tělo udělat, je sednout si v klidu s tatérem, nespěchat a popovídat si. Proberte toho co nejvíc, zaměřte se na různá témata, mluvte o tom, co vás baví nebo o obrazech, které vás zaujaly. Tatér je přeci jen člověk, který vám dost bolestivým způsobem vytvoří věc, na kterou se budete dívat do konce života, tak byste na něj neměli vzpomínat ve zlém. Jen tím, že se poznáte a pochopíte, se v závěru můžete společně s tatérem dopracovat k tomu, že ta vaše „pin – upka“ bude jiná než ta sousedova vedle ve vchodě.

Nyní zmíníme šest námětů, které raději vynechte.

Jména

Hodně lidí věří na lásku až za hrob a nikdo vám nebere, že jste mezi nimi. Ale než si necháte na kůži vyrýt jméno milovaného Tondy, tak myslete i na to, že za měsíc se můžete zamilovat do Karla.

Japonské a čínské znaky

Tady buďte opatrní, protože byste vážně měli vědět, co vaše kérka znamená. Jestli váš tatér neumí japonsky nebo čínsky, tak jděte od toho a zvolte jiný motiv. Nebo snad chcete mít na paži vytetováno „maso dvou barev pouze s rýží ?“

Kruhy v obilí

Pravda je ta, že kruhy v obilí mají fascinující tvary, ale vzhedem k tomu, že podobně jako u čínského či japonského písma neznáte význam, neriskujte to. Ono mít na zádech navigační systém pro přistávání mimozemských vesmírných lodí není nic, čím se lze chlubit. I když proti gustu…

Vtipné obrázky

Snad každý zná vtip, kterému se směje celý život, ale pouze totální sklerotici slyšící stále samé novinky nebo jedinci s mozkovou kapacitou akvarijní rybky se dokáží bavit jedním vtipem každý den. Dobře to zvažte…

Zvířátka

Věřte, není to roztomilé. Tedy přesněji řečeno, zvířátka jsou roztomilá, ale pokud je vám dvanáct let – a to je zase věk, pro který je tetování tabu. Od osmnácti výše zvířátka prostě na kůži nepatří a měli byste mít tolik rozumu na to, abyste své případné rozněžnění dali najevo jiným způsobem.

Děti

Nikdo nemá nic proti tvrzení, že tetování je jakousi formou deníku, kdy si jedinec nechává na tělo kreslit momenty, které jsou pro něj v dané fázi života důležité. Přesto ale realisticky ztvárněné hlavy novorozeňat nejsou vhodným motivem. Jednak ta miminka vypadají tak nějak podobně a při těchto motivech také myslete na pružnost kůže.

V neposlední řadě zmíníme hloupé otázky, které nositele tetování neminou. Jedná se o trojici stupidních ( nebo i legitimních, záleží, jak to kdo bere ) otázek. Dostanete je nesčetněkrát, odpověď na ně buď neexistuje nebo se nese v duchu „ co je ti do toho“.

Takže ony tři „perly“ - "Bolelo to? Půjde to umýt? Hele, co s tím budeš dělat, až budeš starý/á?"

Nezbývá než popřát dobrý výběr motivu…

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.