Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Odstranění tetování

Tetování se stalo součástí dnešní společnosti. Tetovací salóny zaznamenaly v posledních pěti letech rekordní poptávku a procento lidí s tetováním se ve stejném časovém období extrémně zvýšilo. V nedávné době se zvýšil i počet žen, které chtějí tetování. Mladší dívky jsou standartními zákazníky, ale zvyšuje se hlavně podíl žen mezi 30-40 lety. A důvody pro tetování jsou stejně různorodé jako jejich vzory. Někteří se nechávají tetovat k zvláštním událostem jejich života, někteří zkrátka jen tak.

Ale s tímto trendem se také zvyšuje počet těch, kteří svého rozhodnutí litují. Někteří vidí jejich tetování jako chybu ihned po vytvoření, někteří přestanou být spokojení až za nějaký čas. Jak stárneme, úbytek kolagenu v kůži působí na tetování, které vypadá "obnošeně" a nepříliš přitažlivě. Takže, jak se zvyšuje počet lidí, kteří tetování chtějí, zároveň se zvyšuje počet těch, kteří se ho chtějí zbavit.

Tradiční metody odstraňování tetování zahrnují zaškrabávání, chemické ošetření či vyříznutí. I když jsou okamžité a ekonomičtější, zanechávají tyto metody velké jizvy, které v mnoha případech vypadají hůře než tetování. Dnes se proto stále více dermatologů a kosmetických profesionálů obrací k odstranění tetování pomocí laserů.

Vše od malého, jednobarevného tetování až k velkému, vícebarevnému může výrazně ztratit na intenzitě, případně kompletně zmizet, díky paprskům světla, produkovaným laserem. A především je zde jen malé riziko jizev nebo ztráty pigmentace, které jsou důsledkem použití ostatních metod.

V mnoha případech tetování zmizí kompletně. Ztráta více než 95% může být dosáhnuta právě metodou pomocí laseru. Na druhé straně je potřeba vědět, že ve světě se používá přes sto různých tetovacích inkoustů a žádné z nich nejsou regulované institucemi. Když nevíme, jaký inkoust byl použit, jak hluboko a v jakém množství, je těžké odhadnout, jak přesně postupovat při odstraňování.

Často je to především barva tetování, která je klíčem k procentu úspěšnosti při odstraňování. Typ laseru použitého k odstranění závisí na pigmentu barevného tetování. V současné době je standartem laser Q-Switched Nd:YAG. Tento laser efektivně odstraňuje černou, modrou, růžovou a červenou. Laser VersaPulse kombinuje více laserů v jednom přístroji, což zahrnuje Q-switched ND:YAG, Q-switched Alexandrite Q-switched FD ND:YAG a je efektivní při odstraňování všech barev včetně žluté a zelené, což jsou často nejobtížnější barvy k odstranění.

Odstranění malého tetování zabere od dvou do šesti 10-20minutových zákroků. Mnohobarevná tetování mohou zabrat šest a více zákroků, podle jejich velikosti a druhu použitého inkoustu. Zákroky se obvykle opakují v cyklu 4-6 týdnů.

Před tím, než se rozhodnete nechat si odstranit tetování, konzultujte vhodnou metodu s profesionály.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.