Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Rizika tetování

Jelikož při tetování dochází k narušení kůže a jedná se o zásah, který se vždy nemusí obejít bez komplikací, shrnul jsem hlavní komplikace, které mohou vzniknout z tetování.


Infekce

Infekční onemocnění jako hepatitida mohou být přenesena při použití nesterilních nástrojů. Je proto velmi důležité, aby všechny tetovací nástroje byly důkladně sterilizovány. Správná sterilizace by měla být vždy primárním rozhodovacím prvkem při výběru tetovacího studia. Dále je důležité, aby člověk, který dostane tetování, dodržoval pokyny týkající se tetovaného místa minimálně po dva první týdny po zákroku.

Alergické reakce

Alergické reakce na tetovací inkoust a tetovací pigmenty jsou řídké. Když už nastanou, jsou problematické, protože pigmenty mohou být odstraněny jen velmi obtížně. I když člověk, kterému se projevila alergická reakce na tetování, podstoupí laserovou operaci, může reakce přetrvávat i několik měsíců. Důvodem pro takto dlouhé trvání alergické reakce je imunitní systém, který vylučuje zbytek pigmentu z těla po laserové operaci a tento proces trvá další měsíce.

Problémy s odstraněním tetování

Bez ohledu na pokrok v moderních laserových technologiích, odstraňování tetování zůstává problematickým procesem. Obvykle je zapotřebí několik zákroků a stojí nezanedbatelnou částku. Celkové ostranění tetování bez jizev je možné díky zlepšující se technologii laserových zákroků.

Koloidní útvar

Koloidní útvary jsou jizvy, které se rozšíří nad rámec jizvy klasické. Jestli je náchylnost ke koloidním jizvám, je riziko jejich rozvoje i při tetování. Koloidní útvar se může objevit kdykoliv, když dojde k poranění kůže.

Granulomy

Granulomy jsou uzliny, které se formují kolem materiálu, které tělo vyhodnotí jako cizorodý.

Problémy při magnetické rezonanci

Je známo několik případů lidí s tetováním a permanentním makeupem, kteří měli problémy se svěděním či pálením v tetovaných oblastech při podstupování magnetické rezonance. Tyto případy se stávají velmi zřídka a nepřetrvávají. Zdroj těchto komplikací je stále neznámý, ale někteří dermatologové upozorňují, že to může být důsledek interakce s kovovými částečkami u některých pigmentů. Každopádně, risk nepodstoupit magnetickou rezonanci je mnohem větší, než risk jí podstoupit s tetováním a řešit případné problémy s tetováním nebo pernamentním makeupem. Je třeba informovat radiologa nebo technika o faktu, že máte tetování. Tak předejdete komplikacím a bude dosaženo nejlepších možných výsledků.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.