Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Tetování hennou nebo inkoustem

Přemýšleli jste o tetování? Proč ne? Tetování se stalo za posledních několik desítek let velice módním doplňkem, který ozvláštní kdejakou partii. Mezi nejoblíbenější místa k tetování patří v současné době lopatky ramen, bedra, kotníky a krk. U mužů převládají předloktí, záda, ramena a lýtka. Možností a motivů je strašně moc, můžete si prakticky vybrat, cokoliv chcete vytetovat, a pokud je tatér schopný, budete mít ozdobu, která ozdobí tělo a potěší mysl. Kdysi bylo tetování symbolem kriminálního živla, peorože se tetovalo především ve věznicích, nápravných zařízeních a tak podobně. Dnes je tomu ale úplně jinak, což dokazují i hollywoodské hvězdy, které se pyšní svým tetováním. Jde o ozdobu, která odráží charakter člověka a může okolnímu světu hodně říct o svém nositeli. Dávejte si ale pozor, standardní tetování s Vámi bude až do smrti, takže vybírejte pečlivě.

Variant tetování je celá řada. Můžete vybírat tetování nejen podle motivu, ale také podle způsobu provedení. Pokud si nejste jisti, zda se k vám bude vaše tetování hodit i dejme tomu za 30 let, můžete zvolit variantu, která není tak úplně trvalá a předejít tak nutnosti chirurgického odstranění. Dočasných možností je hned několik.

Henna je bylina, která se zpracovává na prášek a z tohoto prášku se pak vyrábí směs k tetování, barvení vlasů a jiných kosmetickým úpravám. Za normálních okolností barví nijak neupravená henna pokožku i vlasy do červena nebo do měděné barvy. Tetování hennou je bezbolestné, jde spíše o malování na kůži než o invazivní metodu. Vydrží zpravidla dva až pět týdnů, hodně záleží na místě, kde je tetování naneseno a na otírání a mytí kůže. Aby bylo tetování co nejvýraznější, přidávají se do tetovací směsi různé chemikálie, které způsobují tmavší barvu tetování. Na takovou tmavou barvu je ale dobré dávat si pozor. Lidská kůže reaguje na chemikálie různým způsobem a jsou zdokumentovány případy, kdy právě takto upravená henna („černá hena“) způsobila závažné kožní ekzémy nebo nepříjemnou alergickou reakci. Tetování je tedy dočasné, bezbolestné, zvládnete si ho udělat po přečtení návodu i sami, ale používejte buď hennu k tetování od důvěryhodného výrobce nebo používejte k tetování směs vyrobenou z čistého hennového prášku.

Další variantou dočasného tetování je nechat se tetovat v salonu „metodou dočasného tetování“. Tohle tetování vydrží několik let, ale po čase se z kůže vytratí inkoust a ono zmizí. Provádí se klasickým způsobem, takže musíte počítat s trochou bolesti, barva je ale dostatečně tmavá a výrazná. Můžete také občas navštívit salon, aby Vám tetování poupravili nebo zvýraznili, a zamezíte tak předčasnému vymizení Vaší ozdoby.

Klasické tetování vydrží dlouho, vypadá skvěle, ale deformuje se spolu s natahováním kůže. Někteří kombinují tetovací prostředky tak, že se nechávají tetovat trvale na místech, které nepodléhají tolik vrásnění a natahování kůže a dočasné tetování směrují právě na místa, kde toto riziko hrozí. Je jen na nich, kdy nechají dočasné tetování vymizet a o to trvalé se již nijak nestarají. Odstranění tetování bývá totiž dosti bolestivé. Je sice pravda, že moderní techniky jsou čím dál tím vyspělejší a dá se zákrok provést i laserem nebo jiným způsobem. Faktem ale zůstává, že je to o starost víc a navíc si sáhnete celkem hluboko do peněženky, pokud se rozhodnete tetování odstranit.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.