Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Vše o tetování

Tetování je vlastně určitý druh kresby, při kterém se za pomocí jehliček vpravuje do těla barvivo. Tetování je formou nějakého zkrášlování těla a v dnešní době tatéři už povýšili tetování na jistý druh umění. Jaké jsou vlastně druhy tetování? Jsou nějaké rizika při tetování? Jak o tetování pečovat? Jaký je vlastně účel tetování?

Druhy tetování

Jsou asi dva, které jsou nejrožšířenější a nejpoužívanější. A to je stále tetování a tetování henou. Samozřejmě existuje také tetování pouze na určitou dobu, na pět let. Zvláštní skupinu tvoří permanentní make-up. Je to vlastně také totání, kterým se zvýrazňuje obočí, rty a oči. Ženy, které permanentní make-up podstoupí, se nemusí denně malovat. Ovšem je nutné se o svůj permanentní make-up starat a pečovat o něj. Takový permanentní make-up vydrží obvykle tři až pět let, záleží na pleti nositelky a na spoustě jiných faktorů.

Stálé tetování

Stálé nebo také permanentní tetování je jedním z nejoblíbenějších a nejběžnějších tetování. Protože je to tetování na stálo, je dobré si důkladně promyslet, jaký motiv zvolit. Asi nesmysl jsou taková tetování, kdy si dáte vytetovat jméno svého přítele, manžela či partnera. S partnerem, přítelem či manželem se můžete rozejít či rozvést a co poté? Jeho jméno budete stále na těle nosit? To asi ne, samozřejmě tetování jde odstranit, ale jedná se o poměrně složitý proces a finančně je rovněž náročný. Tetování je prakticky jakýmsi výrokem, životním postojem člověka, který tetování nosí. Velmi oblíbené jsou v poslední době také tetování ve formě nápisů, nejčastěji anglických. Tetování také nápisů a to konkrétně jména svých dětí, je rovněž velkým trendem.

Nejčastější místa pro výskyt tetování jsou ruce, lopatky, okolí pupíku, záda a v poslední době také nohy. Bolest, která tetování provází je u každého jedince různá, podle toho jak snáší bolest a podle toho jaký má práh bolestivosti. Někdo, koho bolí i běžné věci, může při tetování dokonce i omdlít bolestí. Nejhorší při bolesti jsou první minuty, poté už si na bolest zvyknete a endorfiny udělají své. Nejvíce bolestivé je tetování na vnitřní straně paže a stehen, krku či na prstech. Tetování samozřejmě může vadit i v práci a při oblékání, proto je důležité vybrat vhodné místo. Nejlepší období pro tetování je podzim a zima, částečně je dobré i jaro. Léto není vůbec vhodné, protože se tetování hůře hojí. Kvůli horku se člověk častěji potí a to může docházet k častějším infekcím.

Tetování hennou

Tetování hennou neboli také mehndi. Umění mehndi je asi nejvíce rozšířené ve východní a severní Africe a také v Asii. Jsou to různě složité vzory a motivy, které se nejčastěji aplikují na ruce a na nohy. Henna je vlastně pasta, která vzniká smícháním určitých látek. Stává se velmi populární tetování hennou. Vydrží různě dlouho, několik dní, maximálně několik týdnů. Tetování hennou je naprosto bezbolestné, neaplikuje se žádnou jehlou.

Rizika tetování

Samozřejmě i při tetování jsou určitá rizika, která nelze opomíjet a nelze přehlížet. Nejčastějšími riziky může být infekce, alergie, stresová reakce. Také to mohou být různé nemoci jako žloutenka či AIDS. Tato rizika jsou ve velké míře potlačena a snížená tím, že tatér použije sterilní jehlu a sterilní rukavice, které před vámi vytáhne z obalu či z krabice. Tohle si pohlídejte, jde o vaše zdraví. Nemoci samozřejmě nejčastěji bývají rozšiřovány ve vězení, kde se tetuje bez jakéhosi povolení. Nejsou k tomu sterilní podmínky a tak úplně se nedodržují sterilní podmínky. Alergická reakce na tetovací barviva se obvykle objevuje zřídka kdy. Je proto velmi dobré a vhodné najít takový tetovací salón, kde dbají na hygienické podmínky, používají barviva, která jsou v souladu s Evropskými normami. Zkontrolujte si klidně certifikáty jak na povolení pro provoz salónu, pro tetování, pro barviva a podobně. Také klidně požadujte sterilní jehlu, latexové rukavice a podobně. Jedná se o vaše zdraví, a pokud vám tatér nevyhoví, najděte si jiný tetovací salón. Nejlepší je na doporučení někoho známého, který tetování má a je s ním spokojený,

Péče o tetování

Každé tetování je pro tělo vlastně něco jako zranění. Proto je potřeba se o něj také řádně postarat. V dnešní době již existují přípravky, které jsou na rychlé zahojení tetování. V mnoha tetovacích salónech vám jej tatér doporučí a také prodá. Tetování vám tatér zabalí do potravinové fólie, aby nevytékaly tělní tekutiny.

Účel tetování

Účel tetování je v dnešní době zkrášlení těla a také lidé vyjadřují tímto tetováním svůj postoj a svůj vzdor, proti světu, proti všemu a proti všem. Kdysi se tetovali například Židé v koncentračních táborech. Vždy se jim vytetovalo identifikační číslo, podle něhož byli všude vedeni.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.