Motivy-Tetování­.com

Motivy-tetovani.com | informace o tetování a piercingu, vzory tetování

Kmenová tetování

Kmenová, nebo-li tribal, tetování jsou v dnešní době nejrozšířenějšími vzory. Vyznačují se nejrůznějšími ornamenty, siluetami a geometrickými obrazci starých Polynésanů. Právě kmenové vzory a motivy tetování si přiváželi evropští námořníci jako suvenýry ze svých cest z daleké Polynésie a Tahiti.

Ke kmenovému tetování také patří tetování maorská a havajská. Techniky tetování pradávných kmenů se od současných západních technik značně liší. Tribal tetování ve své základní podobě zobrazuje pevný černý obraz s abstraktními tvary. Křivky vzoru pak zvýrazňují linie lidského těla a obrysy svalů.

Když dva američtí inovátoři Don Ed Hardy a Leo Zulueta v roce 1982 vydali první číslo časopisu o tetování Tattoo Time, zřejmě netušili, jakou vzbudí vlnu zájmu po tribal tetování. Ve velkém stylu představili novou vlnu tetování, která čerpala z přírodních motivů kmenů z ostrovů Borneo a Samoa. Díky těmto dvoum chlapíkům se na tetování nenahlíželo jako na něco špatného a vhodného pouze pro členy gangů. Tribal tetování totiž oslovuje širokou veřejnost hlavně díky svým nenásilným a jemným tvarům. Nyní, 25 let po vydání Tattoo Time, jsou kmenové vzory opět na vrcholu popularity.

Mezi některými tetovači panuje názor, že vytvořit tribal tetování je příliš snadné a nejedná se o výrazné umění. Opak však může být pravdou, neboť u těchto vzorů musí být kladen velký dúraz na umístění na těle. Je důležité, aby tetování kopírovalo a zvýrazňovalo křivky svalů a těla, což byl, jak už jsem napsal, jeden z prvotních smyslů kmenových tetování.

sponzorované odkazy

Kategorie vzorů
Články o tetování

Tetování hennou nebo inkoustem
Je tetování jen fenoménem?
Tetování jako módní trend dneška
Vše o tetování
Co je to tetování
Alternativní zdobení těla
Jak vybrat tetování a tetovací salon
Jakuza a tetování
Jak se vyhnout problémům při tetování
Keltské tetování
Rizika tetování
Metody tetování v dávné minulosti
Čínské tetování
Ostranění tetování
Kmenová tetování

Tetování

Tetování je rozšířené po celém světě. Pradávným otcem této techniky byl japonský kmen Ainu. Nicméně velkého rozmachu se tetování dostalo díky Polynésanům a několika kmenům na Filipínách, Borneu, z Afriky, Evropy, Severní Ameriky, Kambodže a Číny. Ikdyž kolem tetování panuje mnoho tabu, je v současné době velmi oblíbené. V dnešní mladé generaci má tetování zhruba 25% lidí.